Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 115 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 115 "Bulldogs" / VPB-115

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 115
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 115
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 115
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 115
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-30.04.1945 5. letecká armáda
30.04.1945-01.06.1945 Letecké křídlo floty 6
01.06.1945-11.08.1945 Letecké křídlo floty 14
11.08.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-30.04.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
30.04.1945-01.06.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
01.06.1945-11.08.1945 ?, NAAS Crows Landing
11.08.1945-15.05.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1944-30.04.1945 Compton, James R. (Lieutenant Commander)
30.04.1945-15.05.1946 Wallis, W. R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.06.1945-15.05.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-115-1944-1946-t207785#588449Verze : 2
MOD