Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 3 [1948-1955]

Patrol Squadron 3 "Huskies" / VP-3

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 3
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (pozemních letounů) 3
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-01.11.1955 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-01.11.1955 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
01.09.1948-13.06.1949 Kinion, A. J. (Lieutenant Commander)
13.06.1949-31.01.1951 Frauenheim, G. J. (Commander)
31.01.1951-11.09.1952 Decamp, L. E. (Commander)
11.09.1952-DD.05.1954 Ghesquiere, George D. (Commander)
DD.05.1954-DD.07.1955 Grayson, Jack L. (Commander)
DD.07.1955-01.11.1955 Johnson, Edward (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-1 Neptune
DD.MM.1949-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-2 Neptune
DD.02.1950-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
DD.01.1951-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5 Neptune
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-3-1948-1955-t206326#585231Verze : 1
MOD