Main Menu
User Menu

Útočná peruť 145 [1953-1993]

Attack Squadron 145 "Swordsmen" / VA-145

     
Název:
Name:
Útočná peruť 145
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 145
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Záložní útočná peruť 702
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1993
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1953-20.12.1963 Palubní letecká skupina 14
20.12.1963-DD.10.1966 Palubní letecké křídlo 14
DD.10.1966-DD.MM.1967 COMFAIRALAMEDA
DD.MM.1967-DD.01.1968 Palubní letecké křídlo 10
DD.01.1968-DD.09.1968 COMFAIRWHIDBEY
DD.09.1968-02.07.1969 Palubní letecké křídlo 9
02.07.1969-01.06.1970 COMFAIRWHIDBEY
01.06.1970-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 2
Dislokace:
Deployed:
04.02.1953-DD.03.1953 Coronado, NAS San Diego
DD.03.1953-DD.05.1962 San Diego, NAS Miramar
DD.05.1962-DD.09.1963 Sunnyvale, NAS Moffett Field
DD.09.1963-28.01.1968 Alameda, NAS Alameda
28.01.1968-01.10.1993 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
04.02.1953-DD.05.1953 McClaugherty, Harry C. (Lieutenant Commander)
DD.05.1953-DD.07.1954 Duncan, John A. (Commander)
DD.07.1954-DD.02.1956 Bergey, Gale L. (Lieutenant Commander)
DD.02.1956-DD.07.1957 Blackwell, W. P. (Commander)
DD.07.1957-15.09.1958 Brooks, Charles S. (Commander)
15.09.1958-DD.08.1959 Alexander, W. H. II (Commander)
DD.08.1959-11.05.1960 Herrick, Harvey S. (Commander)
11.05.1960-17.08.1960 Ireland, Warren H. (Commander)
17.08.1960-28.12.1960 Herrick, Harvey S. (Commander)
28.12.1960-12.09.1961 Berger, E. B. (Commander)
12.09.1961-12.10.1961 Blackwelder, B. L. - acting(Lieutenant Commander)
12.10.1961-14.08.1962 Norin, R. A. (Commander)
14.08.1962-31.07.1963 Blackwelder, B. L. (Commander)
31.07.1963-03.08.1964 Hoy, H. A. (Commander)
03.08.1964-06.08.1965 Blixt, Melvin D. (Commander)
06.08.1965-03.08.1966 Griffith, H. F. (Commander)
03.08.1966-20.07.1967 Sparks, D. E. (Commander)
20.07.1967-02.02.1968 Schultz, W. J. (Commander)
02.02.1968-27.04.1969 Gooding, N. R. Jr. (Commander)
27.04.1969-29.04.1970 Holland, J. S. (Commander)
29.04.1970-23.04.1971 Rubey, W. A. (Commander)
23.04.1971-29.02.1972 Matt, G. E. (Commander)
29.02.1972-01.06.1973 Owens, R. S. (Commander)
01.06.1973-15.07.1974 Metz, F. J. (Commander)
15.07.1974-07.11.1975 McFerren, R. W. (Commander)
07.11.1975-18.02.1977 Powell, R. A. (Commander)
18.02.1977-20.06.1978 Huth, V. J. (Commander)
20.06.1978-28.09.1979 Juan, J. (Commander)
28.09.1979-08.12.1980 Williams, D. D. (Commander)
08.12.1980-12.03.1982 Litvin, F. D. (Commander)
12.03.1982-29.07.1983 Reilly, M. J. (Commander)
29.07.1983-07.12.1984 Overton, C. G. (Commander)
07.12.1984-21.02.1986 Langston, A. N. III (Commander)
21.02.1986-02.11.1987 Bixler, K. G. (Commander)
02.11.1987-30.11.1988 Hazelrigg, S. A. (Commander)
30.11.1988-DD.MM.1990 Palsgrove, Russell T. (Commander)
DD.MM.1990-29.07.1991 Denby Starling, H. II (Commander)
29.07.1991-27.11.1992 Cassara, Richard J. (Commander)
27.11.1992-DD.MM.RRRR Rogers, David A. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
04.02.1953-DD.MM.RRRR Douglas AD-4L Skyraider
DD.04.1953-DD.MM.RRRR Douglas AD-3Q Skyraider
DD.04.1953-DD.MM.RRRR Douglas AD-4B Skyraider
DD.08.1954-DD.MM.RRRR Douglas AD-4NA Skyraider
DD.10.1954-DD.MM.RRRR Douglas AD-5 Skyraider
DD.02.1956-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider / Douglas A-1H Skyraider
04.06.1968-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
06.08.1968-DD.MM.RRRR Grumman A-6B Intruder
11.05.1970-DD.MM.RRRR Grumman A-6C Intruder
DD.MM.1972-DD.MM.RRRR Grumman KA-6D Intruder
22.09.1976-DD.MM.RRRR Grumman A-6E Intruder
30.11.1981-DD.MM.RRRR Grumman A-6E TRAM Intruder
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-145-1953-1993-t205690#583711Verze : 1
MOD