Main Menu
User Menu

26. divize [1937-1945]

26. divize [1937-1945]



11. pěší pluk
12. pěší pluk
13. pěší pluk
26. divizní průzkumná skupina
11. nezávislý dělostřelecký pluk (16x 57mm děla, 4x 105mm a 4x 150mm houfnice)
26. ženijní pluk
26. spojovací jednotka
26. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/26-divize-1937-1945-t20197#76059Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 26. Divize
Datum vzniku DD.09.1937 Nagoya
Předchůdce ---
Datum zániku DD.08.1945 Leyte
Následovník ---
Nadřízené velitelství 30.09.1937 Kuangtungská armáda
04.01.1938 Mongolská posádková armáda
??.07.1944 v rezervě
??.10.1944 14. Armádní okruh
??.11.1944 35. Armáda
Dislokace ---
Velitelé 05.10.1937 - 01.08.1939 Ushiroku, Jun
01.08.1939 - 30.06.1941 Kuroda, Shigenori
30.06.1941 - 01.04.1942 Yano, Otosaburo
01.04.1942 - 08.04.1943 Shibayama, Kaneshiro
08.04.1943 - 18.07.1944 Saeki, Fumio
18.07.1944 - 15.02.1945 Yamagata, Kurihana
15.02.1945 - 17.07.1945 Kurusu, Takeo
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/26-divize-1937-1945-t20197#308775Verze : 0
26. divize [1937-1945]




Účast divize v bojích :



Bitva o Leyte (1944 - 1945) ... více zde ... https://www.valka.cz/clanek_12986.html


(v podřízenosti 35. armády generála Sosakua Suzukiho)



Zdroje jsou uvedeny v článku.
URL : https://www.valka.cz/26-divize-1937-1945-t20197#309250Verze : 0