Main Menu
User Menu

1. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany [1943-1945]

1st Fighter Aviation Army of the Air Defence / 1-я воздушная истребительная армия противовоздушной обороны (1 ВИА ПВО)

     
Název:
Name:
1. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
1-я воздушная истребительная армия противовоздушной обороны
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
6. stíhací letecký sbor protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.06.1943-10.07.1943 Moskevský front protivzdušné obrany
10.07.1943-24.12.1944 Zvláštní moskevská armáda protivzdušné obrany
24.12.1944-10.06.1945 Střední front protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
09.06.1943-10.06.1945 Moskva, ? /

Velitel:
Commander:
09.06.1943-DD.04.1944 Borman, Alexandr Vladimirovič (generálmajor letectva)
DD.04.1944-DD.03.1945 Mitěnkov, Alexej Ivanovič (generálmajor letectva)
DD.03.1945-10.06.1945 Pestov, Serafim Alexandrovič (generálporučík letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.06.1943-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/1-stihaci-letecka-armada-protivzdusne-obrany-1943-1945-t196819#575293Verze : 2
MOD