Main Menu
User Menu

9. horská střelecká divize [1949-1954]

9th Mountain Rifle Division

9-я горнострелковая дивизия

     
Název:
Name:
9. horská střelecká divize
Originální název:
Original Name:
9-я горнострелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.07.1949
Předchůdce:
Predecessor:
8. samostatná střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1954
Nástupce:
Successor:
9. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.07.1949-10.06.1954 29. horský střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
23.07.1949-17.01.1950 Krasnodar, ? /
17.01.1950-10.06.1954 Majkop, Krasnokťabsrkaja 14 /

Velitel:
Commander:
09.06.1949-DD.01.1952 Šagin, A. I. (Polkovnik / Полковник)
DD.01.1952-DD.08.1953 Gorbunov, N. A. (Polkovnik / Полковник)
DD.08.1953-10.06.1954 Kusimov, T. T. (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
23.07.1949-10.06.1954 Krasnodarská horská střelecká divize Nejvyššího sovětu Gruzínské SSR
Vyznamenání:
Decorations:

23.07.1949

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
převzato od předchůdce /taken from the predecessor

23.07.1949

Řád rudého praporu /1924-1943/
Order of the Red Banner /1924-1943/
Орден Красного Знамени
převzato od předchůdce /taken from the predecessor

23.07.1949

Řád Kutuzova, 2. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 2nd Class /1943-1991/
Opден Кутузова II степени
převzato od předchůdce /taken from the predecessor

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. i dr.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/9-horska-strelecka-divize-1949-1954-t196577#565503Verze : 4
MOD