Main Menu
User Menu

26. divize [1921-1942]

26th Division

     
Název:
Name:
26. divize
Originální název:
Original Name:
26th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.02.1942
Nástupce:
Successor:
26. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
21.03.1923-21.01.1941 Boston, ?
21.01.1941-DD.MM.RRRR Falmouth, Camp Edwards

Velitel:
Commander:
22.03.1923-21.03.1928 Logan, Edward L. (Major General)
03.05.1928-14.11.1930 Foote, Alfred F. (Major General)
14.11.1930-16.11.1934 Fish, Erland F. (Major General)
16.11.1934-15.11.1939 Needham, Daniel (Major General)
16.11.1939-12.02.1942 Eckfeldt, Roger W. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1921-DD.MM.1942 51. pěší brigáda
DD.MM.1921-DD.MM.1942 52. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/26-divize-1921-1942-t193718#557686Verze : 6
MOD