Main Menu
User Menu

28. divize [1921-1942]

28th Division

     
Název:
Name:
28. divize
Originální název:
Original Name:
28th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.02.1942
Nástupce:
Successor:
28. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.12.1921-23.03.1933 Price, William G. Jr. (Major General)
23.03.1933-24.06.1939 Shannon, Edward C. (Major General)
26.06.1939-27.01.1942 Martin, Edward (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 55. pěší brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 56. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/28-divize-1921-1942-t193716#557684Verze : 4
MOD