Main Menu
User Menu

86. divize [1921-1942]

86th Division

     
Název:
Name:
86. divize
Originální název:
Original Name:
86th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1942
Nástupce:
Successor:
86. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.06.1921-15.12.1942 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.08.1921-24.10.1921 Shipp, Arthur M. (Lieutenant Colonel)
24.10.1921-DD.11.1924 Keck, Morris M. (Colonel)
07.11.1924-19.06.1932 Perry, Howard R. (Colonel)
01.07.1932-11.11.1933 Ross, Tenney (Colonel)
11.11.1933-15.06.1936 Overton, William W. (Colonel)
15.06.1936-02.05.1940 Parker, Ralph M. (Colonel)
02.05.1940-DD.03.1941 Oliphant, Thomas G. M. (Colonel)
DD.03.1941-DD.01.1942 Pickett, Clyde (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 171. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 172. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 171. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 172. brigáda
24.08.1936-31.03.1942 171. pěší brigáda
24.08.1936-31.03.1942 172. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/86-divize-1921-1942-t193682#557642Verze : 6
MOD