Main Menu
User Menu

88. divize [1921-1942]

88th Division

     
Název:
Name:
88. divize
Originální název:
Original Name:
88th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
88. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
30.01.1923-12.02.1925 Dorey, Halstead (Brigadier General)
12.01.1931-05.07.1933 Hughes, John H. (Brigadier General)
07.07.1933-03.09.1936 Stone, David Lamme (Brigadier General)
04.10.1936-01.11.1937 Ford, Stanley Hamer (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.09.1921-12.10.1921 Neff, John H. (Lieutenant Colonel)
12.10.1921-15.04.1922 Williard, Harry O. (Colonel)
15.04.1922-17.07.1922 Neff, John H. (Lieutenant Colonel)
17.07.1922-24.09.1923 Munro, James N. (Colonel)
24.09.1923-04.09.1929 Pearce, Thomas A. (Colonel)
04.09.1929-21.09.1930 Norton, Elliot M. (Colonel)
21.09.1930-DD.06.1931 Grafton, Donald B. (Lieutenant Colonel)
DD.06.1931-12.10.1933 Leonard, Charles F. (Colonel)
12.10.1933-09.09.1936 Moss, J. Alfred (Colonel)
09.09.1936-20.12.1939 Randolph, John (Colonel)
20.12.1939-12.02.1941 Jenkins, John L. (Colonel)
12.02.1941-DD.01.1942 Schmidt, Joseph J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 175. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 176. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 175. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 176. brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 175. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 176. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/88-divize-1921-1942-t193680#557639Verze : 8
MOD