Main Menu
User Menu

94. divize [1921-1942]

94th Division

     
Název:
Name:
94. divize
Originální název:
Original Name:
94th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1942
Nástupce:
Successor:
94. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.01.1922-28.11.1925 Brewster, Andre (Major General)
07.10.1930-30.09.1938 Conner, Fox (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.07.1921-14.07.1924 Bolles, Frank Crandall (Colonel)
14.07.1924-02.12.1927 Romeyn, Charles A. (Colonel)
02.12.1927-25.07.1928 Addis, Emmett (Lieutenant Colonel)
25.07.1928-14.03.1928 Amory, Charles B. (Lieutenant Colonel)
14.03.1928-07.08.1929 Raymond, William H. (Colonel)
07.08.1929-29.11.1929 Addis, Emmett (Lieutenant Colonel)
29.11.1929-18.05.1930 Moore, George D. (Colonel)
24.05.1930-DD.06.1930 Norvell, Guy S. (Colonel)
30.06.1930-20.08.1934 Trott, Clement A. (Colonel)
20.08.1934–01.11.1934 Rich, Albert T. (Colonel)
01.11.1934–05.07.1938 Foreman, Albert W. (Colonel)
05.07.1938–31.03.1942 Petty, James M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 187. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 188. pěší brigáda
24.06.1921-DD.MM.RRRR 419. pěší pluk
23.03.1925-24.08.1936 187. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 188. brigáda
24.08.1936-12.02.1942 187. pěší brigáda
24.08.1936-12.02.1942 188. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/94-divize-1921-1942-t193621#557543Verze : 8
MOD