Main Menu
User Menu

96. divize [1921-1942]

96th Division

     
Název:
Name:
96. divize
Originální název:
Original Name:
96th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
96. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.06.1921-15.08.1942 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.08.1921-01.07.1924 Whitworth, Pegram (Colonel)
01.07.1924-29.09.1924 Barden, William J. (Colonel)
30.09.1924-06.07.1928 Arnold, Frederick T. (Colonel)
31.07.1928-10.03.1930 McCammon, William W. (Colonel)
10.03.1930-08.08.1931 Commiskey, Archibald F. (Colonel)
24.10.1931-DD.05.1933 Luhn, William L. (Colonel)
22.05.1933-31.05.1935 Bell, Ola W. (Colonel)
DD.05.1935-30.04.1936 Anderson, Alvord Van P. (Colonel)
DD.09.1936-DD.01.1938 McLaughlin, Clenard (Colonel)
DD.01.1938-11.10.1939 Meredith, Owen R. (Colonel)
11.10.1939-31.05.1942 Fulmer, John J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 191. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 192. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 191. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 192. brigáda
24.08.1936-06.04.1942 191. pěší brigáda
24.08.1936-06.04.1942 192. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/96-divize-1921-1942-t193619#557540Verze : 6
MOD