Main Menu
User Menu

102. divize [1921-1942]

102nd Division

     
Název:
Name:
102. divize
Originální název:
Original Name:
102nd Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1942
Nástupce:
Successor:
102. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.06.1921-02.09.1921 not organized
02.09.1921-DD.MM.1923 St. Louis, 3d and Olive Streets
DD.MM.1923-15.09.1942 St. Louis, Old Customhouse

Velitel:
Commander:
24.06.1921-15.09.1942 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.09.1921-16.08.1923 Straat, John N. (Colonel)
17.08.1923-DD.10.1923 Anderson, Thomas M. (Colonel)
03.09.1923-01.02.1924 Baird, Fredrick H. (Colonel)
06.02.1924-09.10.1926 Clendenin, William H. (Colonel)
09.10.1926-11.12.1930 Bell, Ola W. (Colonel)
11.12.1930-15.06.1932 Butts, Edmund L. (Colonel)
01.08.1932-10.08.1934 Randolph, John (Lieutenant Colonel)
10.08.1934-30.01.1942 Muller, Carl H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 203. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 204. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 203. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 204. brigáda
24.08.1936-22.02.1942 203. pěší brigáda
24.08.1936-22.02.1942 204. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/102-divize-1921-1942-t191617#553064Verze : 5
MOD