Main Menu
User Menu

Jošioka, Kensaku

Kensaku Yoshioka / 吉岡顕作

     
Příjmení:
Surname:
Jošioka
Jméno:
Given Name:
Kensaku
Jméno v originále:
Original Name:
吉岡顕作 / よしおか・けんさく
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
24.12.1874 ?, prefektura Óita /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
26.06.1928 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Čínska posádková armáda
velitel: 10. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
admiral3166.ddo.jp
https://sakurataro.org/db/吉岡顕作
URL : https://www.valka.cz/Josioka-Kensaku-t188848#548357Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jošioka
Jméno:
Given Name:
Kensaku
Jméno v originále:
Original Name:
吉岡顕作 / よしおか・けんさく
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1896 Vojenská akadémia
13.12.1899-28.11.1902 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.01.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
18.03.1904 kapitán
21.12.1908 major
15.01.1913 podplukovník
02.05.1916 plukovník
10.08.1920 generálmajor
01.05.1925 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:

25.01.1897-27.11.1902 13. peší pluk
27.11.1902-09.07.1903 23. peší pluk
09.07.1903-18.11.1903 Adjutant 23. peší pluk
18.11.1903-19.12.1908 pridelený k Generálnemu štábu
19.12.1908-01.06.1910 vojenský atašé v Rakúsku
01.06.1910-23.01.1911 pridelený k Generálnemu štábu
23.01.1911-23.12.1911 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
18.02.1911-26.01.1912 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
31.07.1911-23.12.1911 Inštruktor, Armádna zdravotná škola
26.01.1912-18.08.1916 Instruktor, Armádna zdravotná škola
18.03.1913-15.12.1916 Výskumný team, Armádna škola pechoty
15.07.1913-18.08.1916 Adjutant, Gen. Iwao Oyama
18.08.1916-05.04.1917 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
18.08.1916-05.04.1917 výkonný dôstojník, Armádne vojnové kolégium
05.04.1917-24.07.1918 velitel 61. pešieho pluku
24.07.1918-28.06.1919 náčelník 1. kancelárie Generálneho inšpektoriátu vojenského výcviku
20.08.1918-28.06.1919 Sekcia Armádneho technickeho dohladu
28.06.1919-20.04.1921 riaditel vyučby, Armádna škola pechoty
28.06.1919-20.04.1921 výskumný team, Armádna škola pechoty
20.04.1921-06.08.1923 velitel 10. pešej brigády
06.08.1923-01.05.1925 velitel Čínskej posádky
01.05.1925-02.03.1926 pridelený k Generálnemu štábu
22.03.1926-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.11.1922

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

26.06.1928

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
admiral3166.ddo.jp
https://sakurataro.org/db/吉岡顕作
URL : https://www.valka.cz/Josioka-Kensaku-t188848#548368Verze : 1
MOD