Main Menu
User Menu

Jamaguči, Masahiro

Masahiro Yamaguchi / 山口正凞

     
Příjmení:
Surname:
Jamaguči
Jméno:
Given Name:
Masahiro
Jméno v originále:
Original Name:
山口正凞 / やまぐち・まさひろ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
30.11.1885 Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.01.1952 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 18. pěší brigáda
velitel: Pevnost Tsugaru
velitel: 42. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/山口正凞
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jamaguci-Masahiro-t182447#533660Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jamaguči
Jméno:
Given Name:
Masahiro
Jméno v originále:
Original Name:
山口正凞 / やまぐち・まさひろ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-30.05.1905 Vojenská akadémia
03.12.1909-25.11.1912 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
21.04.1905 podporučík
21.12.1907 poručík
25.12.1914 kapitán
11.03.1921 major
20.08.1924 podplukovník
10.08.1928 plukovník
01.08.1933 generálmajor
01.03.1937 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1933-01.08.1934 Velitel : Pevnost Tsugaru

Ručně vyplněné položky:
12.06.1907-DD.MM.RRRR 47. peší puk
03.02.1914-01.04.1916 pridelený k Generálnemu štábu
01.04.1916-15.04.1919 štábny dôstojník 4. divízie
15.04.1919-11.03.1921 pridelený k Generálnemu štábu
11.03.1921-01.04.1922 velitel ? praporu 80. peší pluk
25.05.1925-17.07.1925 pridelený k 15. pešiemu pluku
17.07.1925-02.03.1926 pridelený k hlavnej zbrojovke?
02.03.1926-26.07.1927 pridelený k 24. pešiemu pluku
26.07.1927-10.08.1928 pridelený k 22. pešiemu pluku
10.08.1928-01.08.1930 velitel Plukovného okresu Wakayama
01.08.1930-11.04.1932 velitel 42. pešieho pluku
11.04.1932-01.08.1933 velitel Plukovného okresu Kobe
01.08.1933-01.08.1934 velitel pevnosti Tsugaru
01.08.1934-02.12.1935 pridelený k 8. divízii
02.12.1935-01.03.1937 velitel 18. pešej brigády
29.03.1937-DD.MM.RRRR Reserva
10.09.1937-DD.MM.RRRR znovu povolaný
10.09.1937-DD.MM.RRRR Inšpektor zásob 2. armády
Vyznamenání:
Awards:

11.03.1936

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1940

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/山口正凞
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jamaguci-Masahiro-t182447#533815Verze : 1
MOD