Main Menu
User Menu

Kózu, Kacuja

Katsuya Kozu / 神頭勝弥

     
Příjmení:
Surname:
Kózu
Jméno:
Given Name:
Kacuja
Jméno v originále:
Original Name:
神頭勝弥 / こうず・かつや
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
27.04.1866 ?, prefektura Nagano /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
28.08.1941 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 10. divize
velitel: Pevnost Shimonoseki
velitel: 29. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/神頭勝弥
URL : https://www.valka.cz/Kozu-Kacuja-t181151#531322Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kózu
Jméno:
Given Name:
Kacuja
Jméno v originále:
Original Name:
神頭勝弥 / こうず・かつや
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-20.07.1891 Vojenská akadémia
21.12.1896-21.12.1899 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
21.03.1892 podporučík
14.11.1894 poručík
26.12.1898 kapitán
10.08.1904 major
21.12.1908 podplukovník
28.09.1912 plukovník
06.08.1917 generálmajor
20.07.1921 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
22.08.1913-10.03.1916 Velitel : 28. pěší pluk
10.08.1920-13.05.1922 Velitel : Pevnost Shimonoseki

Ručně vyplněné položky:
21.03.1892-05.11.1896 15. peší pluk
05.11.1896-DD.MM.RRRR 34. peší pluk
26.12.1898-23.08.1900 pridelený k 34. pešiemu pluku
23.08.1900-03.11.1901 Inštruktor, Vojenská škola pechoty Toyama
03.11.1901-01.04.1904 štábny dôstojník 3. Taiwanská zmiešaná obranná brigáda
01.04.1904-20.12.1905 pridelený k Generálnemu štábu
20.12.1905-21.12.1908 štábny dôstojník 8. divízia
21.12.1908-28.09.1912 pridelený k 50. pešiemu pluku
28.09.1912-22.08.1913 velitel plukovného okresu Kochi
22.08.1913-10.03.1916 velitel 28. pešieho pluku
10.03.1916-02.05.1917 náčelník štábu 3. divízie
02.05.1917-17.12.1918 velitel Čínskych detašmánov
17.12.1918-10.08.1920 velitel 29. pešej brigády
10.08.1920-13.05.1922 velitel pevnosti Shimonoseki
13.05.1922-04.02.1924 velitel 10. divízie
26.02.1924-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

30.09.1921

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/神頭勝弥
URL : https://www.valka.cz/Kozu-Kacuja-t181151#531325Verze : 2
MOD