Nakadžima, Saburó

Saburo Nakajima / 中島三郎

     
Příjmení:
Surname:
Nakadžima
Jméno:
Given Name:
Saburó
Jméno v originále:
Original Name:
中島三郎 / なかじま・さぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.04.1882 ?, prefektura Okajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.02.1952 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/中島三郎
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nakadzima-Saburo-t180916#530607Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nakadžima
Jméno:
Given Name:
Saburó
Jméno v originále:
Original Name:
中島三郎 / なかじま・さぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1901 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-18.12.1907 Vojenská delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
23.06.1902 podporučík
02.08.1904 poručík
21.12.1908 kapitán
06.08.1917 major
20.07.1921 podplukovník
07.08.1925 plukovník
01.08.1930 generálmajor
01.08.1934 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
02.12.1935-01.08.1936 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
23.06.1902-DD.MM.RRRR Pluk pevnostného delostrelectva pevnosti Yura
09.10.1907-18.12.1907 3. pluk ťažkého delostrelectva
18.12.1907-DD.MM.RRRR Inštruktor, Škola strelby ťažkého delostrelectva
23.01.1911-28.11.1911 2. pluk ťažkého delostrelectva
28.11.1911-25.01.1913 pridelený k Tokyjskému delostreleckému výzbrojnému skladu
25.01.1913-DD.MM.RRRR Inštruktor, Škola strelby ťažkého delostrelectva
02.05.1917-DD.MM.RRRR školný prapor Škola strelby ťažkého delostrelectva
19.08.1920-20.07.1921 Inštruktor, Vojenská letecká škola
20.07.1921-15.08.1922 pridelený 2. pluku polného delostrelectva
15.08.1922-06.08.1923 Inštruktor, Škola strelby ťažkého delostrelectva
01.04.1923-01.05.1925 Inštruktor, Vojenská ženijná škola
06.08.1923-01.05.1925 náčelník oddelenia výskumu Škola strelby ťažkého delostrelectva
01.05.1925-08.08.1928 náčelník sekcie výučby Škola strelby ťažkého delostrelectva
08.08.1928-01.08.1929 velitel Pluku ťažkého delostrelectva Yokosuka
01.08.1929-01.08.1930 náčelník kancelárie všeobecných záležitostí Vojenskej zbrojnej fabriky
01.08.1930-08.08.1932 náčelník sekcie všeobecných záležitostí Armádneho technického velenia
08.08.1932-02.12.1935 náčelník 1. sekcie Armádneho technického velenia
02.12.1935-01.08.1936 velitel pevnosti Port Arthur
29.08.1936-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

07.02.1934

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/中島三郎
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nakadzima-Saburo-t180916#530650Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!