Main Menu
User Menu

Pěší prapor III/1 [1939-1940]

3rd Infantry Battalion / Peší prápor III/1

     
Název:
Name:
Pěší prapor III/1
Originální název:
Original Name:
Peší prápor III/1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.10.1940 Pěší pluk 1
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-28.08.1939 Poprad, ? /
28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
01.10.1939-01.10.1940 Poprad, ? /

Velitel:
Commander:
09.05.1939-01.10.1940
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 7/1
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 8/1
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 9/1

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "?".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-III-1-1939-1940-t180050#528476Verze : 1
MOD