Main Menu
User Menu

13.01.2015 - Česká republika koupí dalších 20 obrněných trabsportérů Pandur II (8x8)

Jiri Kominek, Prague - IHS Jane's Defence Weekly, 08 January 2015

Česká republika koupí dalších 20 obrněných trabsportérů Pandur II (8x8)


7. ledna 2015 Ministerstvo obrany ČR oznámilo, že zakoupí dalších 20 obrněných vozidel Steyr Pandur II, které budou sloužit jako velitelsko-štábní a spojovací vozidla. Informoval o tom IHS Jane's.

Ministerstvo obrany také oznámilo, že vozidla budou objednána u společnosti General Dynamics European Land Systems - Steyr (GDELS-Steyr) bez vyhlášení výběrového řízení. Cena zakázky není známa. 20 obrněných vozidel plánují objednat v červnu 2015, kdy už bude mít MO k dispozici peníze z vojenského rozpočtu.

"Vozidla se budou lišit od již v AČR používaných Pandurů nejen z vnějšku, ale hlavně interiérem, který bude odpovídat takticko-technickým potřebám armády", řekl NGŠ Petr Pavel.

AČR v současnosti používá 107 obrněných vozidel Pandur

Generál Pavel dále uvedl, že MO ČR objedná u GDELS-Steyr nevybavené podvozky a bude vybrán místní výrobce, který do nich namontuje veškeré potřebné vybavení, palubní počítače a systémy spojení.

"Můžeme tak mnohem efektivněji spolupracovat s místním dodavatelem v procesu integrace a mít na něj větší vliv (na typy instalovaných systémů), který by nebyl možný v případě zahraničního dodavatele", řekl generál Pavel.

P.s.: Jen tak na okraj, zaregistrovali jste to někdo v našich hromadných sdělovacích prostředcích? Já jsem na to narazil až dnes na těch dvou níže uvedených webech, na stránkách MO ČR jsem nenašel nic, Tak nevím. FCH

IHS Jane's Defence Weekly
Vojennyj paritet


.
URL : https://www.valka.cz/13-01-2015-Ceska-republika-koupi-dalsich-20-obrnenych-trabsporteru-Pandur-II-8x8-t179278#526400Verze : 0