Main Menu
User Menu

78. střelecký sbor [1943-1946]

78th Rifle Corps / 78-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
78. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
78-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1944-30.06.1944 52. armáda
01.07.1944-04.09.1944 4. gardová armáda
05.09.1944-DD.MM.RRRR 52. armáda
Dislokace:
Deployed:
08.09.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.MM.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
08.09.1943-21.01.1945 Latyšev, Georgij Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
22.01.1945-DD.07.1946 Akimov, Alexandr Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1944-01.11.1944 254. střelecká divize
01.04.1945-DD.05.1945 254. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/fXpDgZ
https://goo.gl/B02JAt
https://goo.gl/WbzLRM
https://goo.gl/2ZFvWn
https://goo.gl/UjRXUL
URL : https://www.valka.cz/78-strelecky-sbor-1943-1946-t177742#523266Verze : 1
MOD