Main Menu
User Menu

79. střelecký sbor [1943-1957]

79th Rifle Corps / 79-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
79. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
79-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1957
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.10.1943-DD.03.1957 3. úderná armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.10.1943-23.05.1944 Zujev, Fedor Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
24.05.1944-24.10.1944 Perevertkin, Semen Nikiforovič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.10.1944-05.11.1944 Artamonov, Ivan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.10.1944-09.05.1945 Perevertkin, Semen Nikiforovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
DD.04.1948-DD.03.1951 Nikitin, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1943-01.12.1943 326. střelecká divize
01.12.1943-DD.05.1945 171. střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 150. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Berlínský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/pYZNTM
https://goo.gl/hRBgPr
https://goo.gl/B0BWId
https://goo.gl/cPNKKZ
https://goo.gl/FNwZzH
https://goo.gl/nLy2aF
https://goo.gl/T6qaB3
URL : https://www.valka.cz/79-strelecky-sbor-1943-1957-t177727#523251Verze : 1
MOD