Main Menu
User Menu

Pobočka armádního spravodajství Imperiálního velitelství [????-1945]

Army Intelligence Branch Imperial Headquarters Intelligence Bureau / 陸軍インテリジェンス支店大本営情報局

     
Název:
Name:
Pobočka armádního spravodajství Imperiálního velitelství
Originální název:
Original Name:
陸軍インテリジェンス支店大本営情報局
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Centrální zvláštní spravodajská kancelárie Imperiálního velitelství
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo /

Velitel:
Commander:
15.07.1938-10.12.1938 Kenryo, Sato (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.12.1939-01.08.1940 Matsumura, Shuitsu (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.08.1940-06.12.1940 Matsumura, Shuitsu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
06.12.1940-15.10.1941 Mabuchi, Itsuo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.10.1941-11.03.1942 Ohira, Hideo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
11.03.1942-01.03.1943 Jahagi, Nakao (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1943-15.10.1943 Jahagi, Nakao (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.10.1943-05.07.1945 Matsumura, Shuitsu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.11.1937-15.07.1938 Tatsumi, Amemiya (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.07.1938-02.12.1940 ?, ( )
02.12.1940-16.05.1944 Ichikawa, Jiro (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.11.1941-08.11.1943 Hotta, Yoshiaki (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
DD.11.1942-DD.07.1945 Goto, Shiro (Rikugun Šósa / 陸軍少佐)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Pobocka-armadniho-spravodajstvi-Imperialniho-velitelstvi-1945-t176215#519908Verze : 0
MOD