1. armáda [1944-1945]

1st Army / 1 Armia

     
Název:
Name:
1. armáda
Originální název:
Original Name:
1 Armia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
1. polská armáda v SSSR
Datum zániku:
Disbanded:
22.08.1945
Nástupce:
Successor:
Slezský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.07.1944-22.08.1945 Vrchní velitelství polského vojska
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
29.07.1944-05.10.1944 Berling, Zygmunt (divisní generál)
05.10.1944-01.01.1945 Korczyc, Władysław (brigádní generál)
01.01.1945-11.05.1945 Popławski, Stanisław (divisní generál)
11.05.1945-22.08.1945 Popławski, Stanisław (generál zbraní)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1944-DD.MM.1945 1. samostatná jezdecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
14.09.1945 Řád grunwaldského kříže, 1. třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Tom III. Ludowe Wojsko Polskie 1943-1945. Warszawa, Wydawnictwo MON 1973.
URL : https://www.valka.cz/1-armada-1944-1945-t170326#508890Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!