Main Menu
User Menu

Prapor hradní stráže [1993-2001]

Castle Guard Battalion / Prápor hradnej stráže

     
Název:
Name:
Prapor hradní stráže
Originální název:
Original Name:
Prápor hradnej stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1993
Předchůdce:
Predecessor:
1. prapor čestné stráže
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.2001
Nástupce:
Successor:
Čestná stráž prezidenta Slovenské republiky
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1993-01.08.2001 Pluk hradní a čestné stráže
Dislokace:
Deployed:
01.03.1993-01.08.2001 Bratislava, Kasárna na Šagátové ulici

Velitel:
Commander:
DD.MM.1993-01.05.1994 Strážovský, Bohuslav (Podplukovník)
01.05.1994-01.08.2001 Šmelko, Jaroslav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.cspsr.mil.sk/13352/
URL : https://www.valka.cz/Prapor-hradni-straze-1993-2001-t167400#503219Verze : 0
MOD