Main Menu
User Menu

Horský prapor XI [1921-1933]

11th Mountain Battalion

     
Název:
Name:
Horský prapor XI
Originální název:
Original Name:
Horský prapor XI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1921
Předchůdce:
Predecessor:
II. prapor Horského pěšího pluku 4
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1933
Nástupce:
Successor:
II. prapor Horského pěšího pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1921-15.09.1933 Horský pěší pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.01.1921-15.09.1933 Bardejov, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /

Velitel:
Commander:
01.01.1921-00.12.1922 Vysušil, Ladislav (major pěchoty)
00.12.1922-00.02.1928 Vysušil, Ladislav (podplukovník pěchoty)
00.02.1928-00.01.1929 Hanačík, František (podplukovník pěchoty)
00.01.1929-00.07.1929 Pour, Miroslav (major pěchoty)
00.07.1929-15.09.1933 Pour, Miroslav (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1921-15.09.1933 1. rota horského praporu XI
01.01.1921-15.09.1933 2. rota horského praporu XI
01.01.1921-15.09.1933 3. rota horského praporu XI
01.01.1921-15.09.1933 4. rota /kulometná/ horského praporu XI
01.01.1921-15.09.1933 Náhradní rota horského praporu XI
01.01.1921-15.09.1933 Technická rota horského praporu XI

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Horský pěší pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Horsky-prapor-XI-1921-1933-t165328#499007Verze : 1
MOD