Main Menu
User Menu

150. polní letiště RAF [1944-1944]

No. 150 Airfield RAF

     
Název:
Name:
150. polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 150 Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
150. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.03.1944-12.05.1944 25. křídlo RAF
Dislokace:
Deployed:
08.03.1944-28.04.1944 Bradwell-on-Sea, stanice RAF Bradwell Bay
28.04.1944-12.05.1944 Newchurch, Advanced Landing Ground Newchurch

Velitel:
Commander:
08.03.1944-12.05.1944 Aitken, R. F. (Wing Commander)
DD.04.1944-12.05.1944 Beamont, Roland Prosper * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1944-12.05.1944 3. peruť RAF
DD.04.1944-12.05.1944 486. peruť RNZAF
DD.04.1944-12.05.1944 56. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.03.1944-DD.04.1944 ?
DD.03.1944-DD.04.1944 ?
DD.04.1944-12.05.1944 3. peruť RAF
DD.04.1944-12.05.1944 56. peruť RAF
DD.04.1944-12.05.1944 486. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/150-polni-letiste-RAF-1944-1944-t162653#493721Verze : 0
MOD