Main Menu
User Menu

Vojenská obranná oblast 2

Vojenská obranná oblasť 2 / 2nd Military Defense Area

     
Název:
Name:
Vojenská obranná oblast 2
Originální název:
Original Name:
Vojenská obranná oblasť 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Veliteľstvo divíznej oblasti 2
Datum zániku:
Disbanded:
09.09.1944
Nástupce:
Successor:
6. taktická skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.08.1944-09.09.1944 Československá armáda na Slovensku
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1944-04.09.1944 Liptovský Mikuláš /
DD.09.1944-09.09.1944 Liptovská Osada /

Velitel:
Commander:
31.08.1944-06.09.1944 Bodický, Ladislav (Plukovník)
06.09.1944-09.09.1944 Černek, Ján (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.09.1944-09.09.1944 Straka, Ján (Stotník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:

Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Václav Štefanský - Armáda v Slovenskom národnom povstaní. Bratislava 1984
Ján Lánik a kol. - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-obranna-oblast-2-t161407#490932Verze : 0
MOD