Main Menu
User Menu

Sujama, Micuzó

Mitsuzō Suyama / 周山満蔵 / すやま・みつぞう

     
Příjmení:
Surname:
Sujama
Jméno:
Given Name:
Micuzó
Jméno v originále:
Original Name:
周山満蔵 / すやま・みつぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
06.12.1882 ?, prefektura Jamaguči
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.09.1941 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel 5. pešej brigády
velitel 10. náhradnej divízie
velitel: Pevnost Port Arthur
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel 78. pešieho pluku
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Sujama-Micuzo-t160216#488222Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Sujama
Jméno:
Given Name:
Micuzó
Jméno v originále:
Original Name:
周山満蔵 / すやま・みつぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-24.10.1904 vojenská akadémia
13.12.1913-25.11.1916 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.11.1904 podporučík
21.12.1907 poručík
09.12.1913 kapitán
10.08.1920 Major
20.08.1924 podplukovník
08.03.1928 plukovník
07.12.1932 generálmajor
01.08.1936 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
08.03.1928-01.08.1930 Velitel : 78. pěší pluk
01.08.1936-15.07.1938 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
01.08.1904-30.06.1907 55. peší pluk
30.06.1907-22.10.1909 11. peší pluk
22.10.1909-28.10.1909 pridelený k Vojenskej Akadémii
28.10.1909-09.12.1913 Študentský zbor Vojenskej akadémie
09.12.1913-DD.MM.RRRR 11. peší pluk
22.09.1917-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu štábu
11.08.1918-06.02.1919 vojenský dôstojník pridelený k gen. Princovi Kotohito
06.02.1919-11.04.1921 náčelník ? sekcie, Kancelárie vojenskej služby Ministrstva vojny
15.12.1919-11.04.1921 Adjutant marśála Princa Fushimi Sadanaru
11.04.1921-17.03.1923 pridelený k Vojenskej zbrojnej fabriky
17.03.1923-01.04.1923 pridelený k ? sekcii, Kancelárie vojenskej služby Ministrstva vojny
17.03.1923-01.04.1923 pridelený k Generálnemu štábu
01.04.1923-15.09.1925 ? sekcia, Kancelária výzbroje Ministrstva vojny
15.09.1925-06.08.1926 výskumný štáb, Vojenská škola pechoty
06.08.1926-08.03.1928 pridelený k 42. pešiemu pluku
08.03.1928-01.08.1930 velitel 78. pešieho pluku
01.08.1930-07.12.1932 štáb gardovej divízie?
07.12.1932-01.08.1935 velitel 5. pešej brigády
01.08.1935-01.08.1936 pridelený k 3. divízii
01.08.1936-15.07.1938 velitel pevnosti Port Arthur
15.08.1938-DD.MM.RRRR Reserva
27.07.1938-DD.MM.RRRR znovu povolaný
27.07.1938-31.01.1939 velitel 10. náhradnej divízie
31.01.1939-DD.MM.RRRR demobilizovaný
Vyznamenání:
Awards:

12.08.1935

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

10.07.1936

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

29.04.1940

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/周山満蔵
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/周山満蔵
URL : https://www.valka.cz/Sujama-Micuzo-t160216#488230Verze : 0
MOD