Main Menu
User Menu

Pravidla pro psaní do sekce - UNIFORMY A VYBAVENÍ

Prosíme uživatele, aby se při vkládání nových témat v sekci uniformy a vybavení řídili níže uvedeným vzorem pro nadpis tématu (při vkládání je to kolonka Předmět), t.j. napsali na první místo popis uniformy či vybavení (alternativně ???? pokud není známo) včetně zařazení ke druhu vojska, na druhé místo datové zařazení (alternativně ???? pokud není známo), a na třetím místě pouze v případě vkládání do podsekce ostatní kód příslušného státu dle ISO.


Naopak v samotném příspěvku (tedy do kolonky Tělo zprávy) napište na první řádek tučným písmem název uniformy, vybavení. Dále údaj o datovém zařazení a poté další podrobnosti které jsou známy jako např. odborné zařazení, viditelná vyznamenání, doplňková výzbroj a výstroj…. atd.


Vkládání obrázků – pokud vkládáte obrázky s velkou datovou náročností zvažte variantu vložení obrázku do fotoalba a do vlastního příspěvku vložení odkazu


Příspěvky se specifikováním např. vyznamenání na uniformě vkládejte Pokud možno formou aktivního odkazu (tzv. prolinkování) na příslušná faktografická fóra pokud jsou k dispozici. Odkaz na postup je uveden níže.


Není to samoúčelná buzerace, ale snaha o zpřehlednění fóra. Toto ocení hlavně (nejen) lidé s pomalejším připojením. V případě nejistoty se nebojte obrátit na moderátory.


Též prosíme:


Nevkládejte obrazový materiál chráněný autorskými právy. Vaše pozitivní snaha by mohla vyústit v negativní následky pro provozovatele serveru.


V příspěvcích se zdržte subjektivních hodnocení ve smyslu "nejhezčí uniforma", vkládání neověřených dat, vlastních domněnek a vulgárních výrazů.


Zakládejte prázdná fóra ( jako např.: nějaké info ... ? ) pokud možno jen v případě, že to momentálně poslouží k prolinkování s jiným článkem a bude v dohledné době doplněno. Chcete-li se na něco zeptat ohledně nějaké podrobnosti k vyznamenáním, založte fórum v diskuzní části celého fóra (tedy ne v sekci uniformy a vybavení, která je sekcí faktografickou – což lze rozeznat dle ikony na úvodní stránce) a do úvodního příspěvku vložte odkaz na již existující faktografické forum aby sloužilo jako podklad k diskuzi.


Než vložíte u nějaké uniformy a vybavení nějaká fakta, podívejte se, jestli už je nevložil někdo před Vámi.


Samozřejmě platí všechna pravidla platná pro celé fórum serveru valka.cz.


Nevhodné příspěvky budou smazány či upraveny, bez upozorňování přispěvatele na akt mazání těchto příspěvků – viz. pravidla pro faktografická fóra.


Návod jak prolinkovat svůj příspěvěk s jinými příspěvky (zejména ze sekcí Jednotky, Technika, Vyznamenání ) naleznete zde. Není to povinné a dělat to tedy nemusíte, ale ušetříte tím práci moderátorům. Za případné prolinkování svých příspěvků předem děkujeme.


Děkujeme
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-UNIFORMY-A-VYBAVENI-t15215#56986Verze : 0
MOD
Úprava pravidel - ohledně názvu fora :
1) Pokud znám model uniformy uvádět model
napr: Oděv polní vz.85 nebo jen oděv vz.85 -
s tím že v samotném foru může být popis případné fotografie ale až u této fotky. Jako první by bylo vypsat pokud možno všechny součásti dané uniformy.
2) Pokud je vz. uniformy určený jen jednomu druhu vojsk -podotýkám celá uniforma ne jen jedna část může být toto uvedeno v názvu fora
např. Oděv vz.85V - výsadkáři


3) Pokud neznám vzor uniformy a nebo chci popsat výstroj určitého druhu vojsk bude název fora takto
např. WW II - Německý pěšák
nebo 17.stol - Rakouský jezdec
či 13.stol. 1.pol. - Český lučištník
atd.


Důležité pravidlo. Z důvodu přehlednosti bych prosil všechny výstrojové varianty (letní/zimní atd.) uvádět pouze do jednoho fora s tím že pokud k tomu mám fotky tak je u dané varianty popíšu.P.S.: otázky na identifikáciu a pod. vkladať tu: Prosím identifikovat a nepleveliť nimi faktografické sekcie....
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-UNIFORMY-A-VYBAVENI-t15215#157348Verze : 0