Main Menu
User Menu

22. velitelství taktického letectva [1944-1945]

XXII Tactical Air Command

Vytvořen jako XII Interceptor Command 26.2.1942
Aktivován 5.3.1942
Přetvořen na XII Fighter Command v květnu 1942
Přetvořen na XII Tactical Air Command v listopadu 1944
Deaktivován v Itálii 4.10.1945
Zrušen 8.10.1948


WINGS
3rd Air Defense - 1943
62nd Fighter (formálně 1st Air Defense) - 1943 - 1945
63rd Fighter (formálně 2nd Air Defense) - 1943 - 1944
87th Fighter - 1944 - 1945


STATIONS
Tampa, Drew Army Airfield , 5.3. - 27.8.1942
Stowmarket, US Army Air Force Station 377 , 12.9.1942
Bushey, USAAF Station 341 , 17.9. - 26.10.1942
Tafraoui, Tafaraoui Airfield / , 8.11.1942
La Senia, Algeria, 12.11.1942
Tebessa, Tebessa Airfield / , prosinec 1942
La Senia, Algeria, 12.1.1943
Algiers, Algeria, 20.3.1943
Caserta, Italy, 14.7.1944
Florencie, Florence Airfield / , 15.9.1944
Pomigliano d'Arco, Pomigliano Airfield / , srpen - 4.10.1945


COMMANDERS
Maj Arch G Campbell Jr, 24.8. - září 1942
Col Reuben C Moffat, 21.9.1942
Brig Gen Thomas W Blackburn, 27.9.1942
Col Lawrence P Hickey, 1.3.1943
Brig Gen Elwood R Quesada, duben 1943
Brig Gen Gordon P Saville, 2.10.1943
Brig Gen Edward M Morris, 3.1.1944
Brig Gen Benjamin W Chidlaw, 12.9.1944
Brig Gen Thomas C Darcy, 6.4.1945
Brig Gen Robert S Israel Jr, 6.5.1945
Maj Gustav M Minton Jr, 7.6.1945 - neznámé datum


CAMPAIGNS
Air Combat, EAME Theater
Algeria - French Morocco
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Rome - Arno
North Apennines
Po Valley


DECORATIONS
None


INSIGNE
None
URL : https://www.valka.cz/22-velitelstvi-taktickeho-letectva-1944-1945-t14626#55209Verze : 1