Main Menu
User Menu

Imoto, Kumao

Kumao Imoto / 井本熊男

     
Příjmení:
Surname:
Imoto
Jméno:
Given Name:
Kumao
Jméno v originále:
Original Name:
井本熊男 / いもと・くまお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.05.1903 ?, prefektura Jamaguči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
03.02.2000 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
štábny dôstojník: 8. oblastní armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Imoto-Kumao-t145675#468559Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Imoto
Jméno:
Given Name:
Kumao
Jméno v originále:
Original Name:
井本熊男 / いもと・くまお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.07.1925 vojenská akadémia
12.12.1931-29.11.1934 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.10.1925 podporučík
DD.MM.1928 poručík
DD.MM.1934 kapitán
DD.MM.1938 major
DD.MM.1941 podplukovník
01.03.1944 plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:

08.08.1938-DD.MM.RRRR cesta do ZSSR
16.11.1939-30.09.1940 štáb Čínskych expedičných síl (operačný dôstojník)
30.09.1940-06.12.1942 generálny štáb (dostojník pre južné operácie)
06.12.1942-01.06.1943 štáb 8. oblastnej armády
12.01.1943-DD.MM.RRRR štáb Juhoychodnej flotily
01.06.1943-20.10.1943 Imeriálny štáb (operaćný dôstojník)
20.10.1943-21.02.1944 sekretár Ministra armády
21.02.1944-20.07.1944 Imperiálny štáb
20.07.1944-14.08.1944 oddelenenie vojenských povinností, Ministerstva vojny
14.08.1944-02.09.1944 štáb Čínskych expedičných síl (operaćný velitel)
02.09.1944-25.01.1945 starší štábny dôstojník 11. armády
25.01.1945-06.04.1945 starší štábny dôstojník 13. armády
06.04.1945-DD.MM.RRRR 2. armáda (operačný velitel)
06.08.1945-DD.MM.RRRR zranený a vystavený radiácii pri zhodení atomovej bomby, Hiroshima
DD.MM.1950-22.12.1953 asistent komisára, 4. policajný okres
22.12.1953-12.01.1954 zástupca komisára, 4. okres
12.01.1954-01.07.1954 komisár 4. okresu
01.07.1954-15.08.1956 generálny sekretár spoločného štábu
15.08.1956-17.03.1959 riaditel 5. štábnej kancelárie?
17.03.1959-01.05.1961 riaditel školy sebeobrany
01.05.1961-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Imoto-Kumao-t145675#468562Verze : 0
MOD