Main Menu
User Menu

I. jezdecký sbor [1927-1944]

I Cavalry Corps

     
Název:
Name:
I. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
I Cavalry Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1927
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.10.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.08.1927-DD.11.1932 not organized
DD.11.1932-01.10.1940 Des Moines, ?
01.10.1940-DD.MM.RRRR inactive

Velitel:
Commander:
08.11.1932-31.05.1934 Lindsey, Julian (Brigadier General)
31.05.1934-24.07.1935 Henry, Guy (Brigadier General)
DD.07.1936-31.10.1938 Lear, Ben (Brigadier General)
01.11.1938-15.07.1940 Chaffee, Adna (Brigadier General)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1932-15.07.1940 7. jezdecká brigáda (mechanizovaná)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
URL : https://www.valka.cz/I-jezdecky-sbor-1927-1944-t144017#464647Verze : 2
MOD