Main Menu
User Menu

2. samostatná smíšená brigáda [1938-1945]

独立混成第2旅団 / 2nd Independent Mixed Brigade

     
Název:
Name:
2. samostatná smíšená brigáda
Originální název:
Original Name:
独立混成第2旅団
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mongolská posádková armáda
Dislokace:
Deployed:
10.02.1938-DD.MM.RRRR Beijing /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zhangjiakou /

Velitel:
Commander:
10.02.1938-01.03.1938 ?, ( )
01.03.1938-09.03.1939 Tsuneoka, Kanji (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
09.03.1939-01.06.1939 Ueno, Kamesuke (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.06.1939-03.11.1939 Abe, Norihide (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
03.11.1939-11.11.1939 neobsadené, vacant ( )
11.11.1939-01.08.1940 Hitomi, Yoichi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.08.1940-15.10.1941 Hitomi, Yoichi (Rikugun Čújó / Rikugun Chujo)
15.10.1941-18.11.1942 Mano, Goro (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
18.11.1942-05.11.1944 Matsura, Hoichi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
05.11.1944-01.08.1945 Watanabe, Wataru (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.08.1945-16.08.1945 Yunokawa, Tasturo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
16.08.1945-DD.MM.RRRR Nagamatsu, Saneichi (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.02.1938-10.12.1938 ?, ( )
10.12.1938-09.03.1940 Ishikawa, Tadao (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
18.11.1939-DD.MM.RRRR Harada, Teisaburo (Rikugun Čúsa / Rikugun Chusa)
10.02.1941-01.03.1943 Suenaga, Mitsuo (Rikugun Čúsa / Rikugun Chusa)
01.03.1943-10.06.1943 Suenaga, Mitsuo (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Tsujita, Shintaro (Rikugun Šósa / Rikugun Shosa)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

10.02.1938-DD.MM.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. samostatný zmiešaný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. samostatný zmiešaný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. samostatný zmiešaný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. samostatný zmiešaný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 5. samostatný zmiešaný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR zmiešaná jednotka delostrelectva 2. IMB
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR zmiešaná ženijná jednotka 2. IMB
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR komunikačná švadrona 2. IMB
10.02.1938-DD.MM.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
značka/ alias - zvuk, hluk / 響
- doplňovací obvod - Osaka
09.03.1940-01.08.1940 vyšší štábny dôstojník Yoneyama Yoneshika
Zdroje:
Sources:
homepage1.nifty.com
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/2-samostatna-smisena-brigada-1938-1945-t143420#463103Verze : 0
MOD