Main Menu
User Menu

836. letecká divize [1957-1961]

836th Air Division

     
Název:
Name:
836. letecká divize
Originální název:
Original Name:
836th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1957
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1961
Nástupce:
Successor:
836. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.10.1957-01.07.1961 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.10.1957-01.07.1961 Hampton, Langley AFB

Velitel:
Commander:
08.10.1957-14.10.1957 Sparks, Harold P. (Colonel)
14.10.1957-29.06.1958 Chickering, Edwin S. (Brigadier General)
29.06.1958-15.08.1958 Tibbets, Gene H. (Colonel)
15.08.1958-DD.07.1960 Griffith, Perry B. (Brigadier General)
DD.07.1960-01.07.1961 Orth, Robert C. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.10.1957-01.07.1958 405. stíhací bombardovací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/836-letecka-divize-1957-1961-t139405#453552Verze : 0
MOD