Main Menu
User Menu

832. letecká divize [1957-1975]

832nd Air Division

     
Název:
Name:
832. letecká divize
Originální název:
Original Name:
832nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1957
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1975
Nástupce:
Successor:
832. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.10.1957-01.01.1958 18. letecká armáda
01.01.1958-01.07.1975 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.10.1957-01.07.1975 Clovis, Cannon AFB
Velitel:
Commander:
08.10.1957-08.07.1958 Momyer, William W. (Brigadier General)
08.07.1958-31.05.1959 Holtoner, J. Stanley (Brigadier General)
31.05.1959-04.08.1959 Meyers, Gilbert L. (Colonel)
04.08.1959-DD.11.1961 Zoller, Virgil L. (Brigadier General)
DD.11.1961-DD.03.1962 Hawthorne, Harry J. (Colonel)
DD.03.1962-15.01.1964 Schinz, Albert W. (Colonel)
15.01.1964-DD.06.1965 Kruzel, Joseph J. (Brigadier General)
DD.06.1965-DD.12.1965 Benz, Walter G. Jr (Colonel)
DD.12.1965-DD.06.1967 Sweat, Dale S. (Colonel)
DD.06.1967-01.09.1967 Taylor, Robert A. (Colonel)
01.09.1967-01.09.1970 Scott, Robert R. (Colonel)
01.09.1970-31.03.1972 Stanfield, Donald N. (Colonel)
31.03.1972-31.01.1974 Spencer, Robert V. (Brigadier General)
31.01.1974-28.02.1974 Craycroft, Ralph E. (Colonel)
28.02.1974-01.07.1975 Risner, Robinson (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.10.1957-18.02.1959 312. taktické stíhací křídlo
18.02.1959-01.07.1975 27. taktické stíhací křídlo
01.10.1964-20.03.1966 366. taktické stíhací křídlo
01.07.1968-01.02.1970 49. taktické stíhací křídlo
15.05.1971-31.10.1972 347. taktické stíhací křídlo
31.10.1972-01.07.1975 366. taktické stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/832-letecka-divize-1957-1975-t139396#453543Verze : 0
MOD