Main Menu
User Menu

823. letecká divize [1956-1971]

823rd Air Division

     
Název:
Name:
823. letecká divize
Originální název:
Original Name:
823rd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.06.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.06.1956-01.01.1959 2. letecká armáda
01.01.1959-31.03.1970 8. letecká armáda
31.03.1970-30.06.1971 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
19.06.1956-02.07.1968 Homestead, Homestead AFB
02.07.1968-30.06.1971 Orlando, McCoy AFB
Velitel:
Commander:
19.06.1956-01.06.1957 Compton, Keith K. (Brigadier General)
01.06.1957-30.08.1958 Hetherington, Travis M. (Colonel)
30.08.1958-18.09.1959 McKee, Seth J. (Colonel)
18.09.1959-03.07.1962 McPherson, John B. (Colonel)
03.07.1962-DD.08.1963 Catton, Jack J. (Brigadier General)
DD.08.1963-29.07.1964 Gillem, Alvan C. II (Major General)
29.07.1964-28.06.1966 Creer, William E. (Major General)
12.04.1969-26.05.1970 Felices, Salvador E. (Brigadier General)
26.05.1970-01.08.1970 McClain, Howard P. (Colonel)
01.08.1970-30.06.1971 Abbott, Woodrow A. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1956-25.07.1968 19. bombardovací křídlo, střední
06.02.1961-01.04.1963 306. bombardovací křídlo, střední
01.04.1961-01.04.1963 2. bombardovací křídlo
01.04.1961-01.04.1963 2. bombardovací křídlo, střední
01.07.1961-25.07.1968 19. bombardovací křídlo, těžké
01.10.1962-30.06.1971 72. bombardovací křídlo, těžké
01.04.1963-30.06.1971 306. bombardovací křídlo, těžké
02.09.1966-25.03.1967 484. bombardovací křídlo, těžké
02.07.1969-30.06.1971 19. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/823-letecka-divize-1956-1971-t139388#453535Verze : 0
MOD