Main Menu
User Menu

802. letecká divize [1952-1960]

802nd Air Division

     
Název:
Name:
802. letecká divize
Originální název:
Original Name:
802nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1960
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.05.1952-01.07.1955 15. letecká armáda
01.07.1955-01.01.1959 8. letecká armáda
01.01.1959-20.06.1960 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
28.05.1952-15.03.1957 Salina, Smoky Hill AFB
16.03.1957-20.06.1960 Salina, Schilling Air Force Base
Velitel:
Commander:
11.06.1952-25.11.1952 Russy, John H. de (Colonel)
25.11.1952-24.04.1954 Ganey, Wiley D. (Major General)
24.04.1954-21.02.1956 Sutherland, John R. (Brigadier General)
21.02.1956-24.03.1958 Wilson, James W. (Brigadier General)
24.03.1958-07.07.1959 Ohlke, Harold W. (Colonel)
07.07.1959-20.06.1960 Jumper, George Y. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.05.1952-20.06.1960 310. bombardovací křídlo (střední)
28.05.1952-01.07.1955 40. bombardovací křídlo, střední
01.07.1955-01.01.1959 40. bombardovací křídlo, střední
01.01.1959-12.06.1960 40. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/802-letecka-divize-1952-1960-t139383#453530Verze : 0
MOD