Main Menu
User Menu

819. strategická letecká divize [1962-1966]

819th Strategic Aerospace Division

     
Název:
Name:
819. strategická letecká divize
Originální název:
Original Name:
819th Strategic Aerospace Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1962
Předchůdce:
Predecessor:
819. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
02.07.1966
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1962-01.07.1965 15. letecká armáda
01.07.1965-02.07.1966 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.04.1962-02.07.1966 Abilene, Dyess AFB
Velitel:
Commander:
01.04.1962-10.09.1962 Smith, Pinkham (Brigadier General)
10.09.1962-14.05.1964 Wisman, William W. (Brigadier General)
14.05.1964-02.07.1966 Powell, Kenneth R. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1962-02.07.1966 96. strategické letecké křídlo
01.07.1962-01.07.1964 95. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/819-strategicka-letecka-divize-1962-1966-t139379#453526Verze : 0
MOD