Main Menu
User Menu

810. strategická letecká divize [1962-1971]

810th Strategic Aerospace Division

     
Název:
Name:
810. strategická letecká divize
Originální název:
Original Name:
810th Strategic Aerospace Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1962
Předchůdce:
Predecessor:
810. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1962-01.07.1963 15. letecká armáda
01.07.1963-02.07.1966 2. letecká armáda
02.07.1966-30.06.1971 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1962-30.06.1971 Minot, Minot Air Force Base
Velitel:
Commander:
11.07.1962-15.06.1964 McPherson, John B. (Brigadier General)
15.06.1964-06.10.1965 Thompson, James H. (Colonel)
06.10.1965-29.07.1968 Hogan, Henry L. III (Brigadier General)
29.07.1968-04.08.1969 Holland, Ralph T. (Brigadier General)
04.08.1969-03.09.1970 Casbeer, Roy N. (Brigadier General)
03.09.1970-30.06.1971 Edmunds, Alan C. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1962-25.06.1968 455. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
01.01.1963-25.07.1968 450. bombardovací křídlo, těžké
01.02.1963-01.09.1964 319. bombardovací křídlo, těžké
01.02.1963-01.07.1963 91. bombardovací křídlo, těžké
01.09.1964-02.07.1966 55. strategické průzkumné křídlo, střední
25.03.1965-25.06.1966 98. strategické letecké křídlo
01.07.1966-30.06.1971 91. bombardovací křídlo, těžké
25.06.1968-30.06.1971 91. strategické raketové křídlo
02.07.1968-30.06.1971 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
25.07.1968-30.06.1971 5. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/810-strategicka-letecka-divize-1962-1971-t139369#453516Verze : 0
MOD