Main Menu
User Menu

Bostonské stíhací křídlo [1943-1945]

Boston Fighter Wing

     
Název:
Name:
Bostonské stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
Boston Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Bostonské křídlo protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
13.02.1945
Nástupce:
Successor:
323. výcvikové křídlo bojových osádek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.07.1943-13.02.1945 1. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
24.07.1943-13.02.1945 Boston, ?
Velitel:
Commander:
22.07.1943-29.04.1944 Merrick, Louis M. (Colonel)
29.04.1944-31.07.1944 Booker, J. Marshall (Lieutenant Colonel)
31.07.1944-13.02.1945 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/Bostonske-stihaci-kridlo-1943-1945-t139356#453503Verze : 0
MOD