Main Menu
User Menu

316. bombardovací křídlo, velmi těžké [1946-1948]

316th Bombardment Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
316. bombardovací křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
316th Bombardment Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
316. smíšené křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
21.06.1948
Nástupce:
Successor:
316. letecká divize (obranná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.05.1946-13.06.1946 8. letecká armáda
13.06.1946-21.06.1948 1. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
06.05.1946-21.06.1948 Kadena, Kadena Army Air Base /

Velitel:
Commander:
21.01.1946-03.03.1947 Lindsay, Richard C. (Brigadier General)
03.03.1947-13.09.1947 Neely, Clarence A. (Colonel)
13.09.1947-01.10.1947 Rivard, Francis L. (Colonel)
01.10.1947-11.12.1947 Myers, Charles T. (Brigadier General)
11.12.1947-11.05.1948 Wadman, John F. (Colonel)
11.05.1948-21.06.1948 Arnold, Walter E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.06.1946-DD.06.1948 22. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/316-bombardovaci-kridlo-velmi-tezke-1946-1948-t139346#453493Verze : 0
MOD