Main Menu
User Menu

302. transportní křídlo (speciální) [1943-1945]

302nd Transport Wing (Special)

     
Název:
Name:
302. transportní křídlo (speciální)
Originální název:
Original Name:
302nd Transport Wing (Special)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1945
Nástupce:
Successor:
302. transportní křídlo (speciální)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.12.1943-01.09.1944 ?
01.09.1944-09.12.1944 ?
09.12.1944-01.06.1945 ?
01.06.1945-18.07.1945 9. letecká armáda
18.07.1945-08.12.1945 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
08.12.1945-15.12.1945 Velitelství bojových služeb
Dislokace:
Deployed:
08.09.1944-15.11.1944 Cranford
15.11.1944-01.10.1945 Paris
01.10.1945-09.12.1945 Grove
Velitel:
Commander:
05.12.1943-06.07.1944 Arnold, Leslie P. (Colonel)
06.07.1944-01.09.1944 Steinmetz, Charles W. (Colonel)
01.09.1944-03.12.1944 Arnold, Leslie P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.08.1945-01.10.1945 442. skupina pro přepravu jednotek

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/302-transportni-kridlo-specialni-1943-1945-t139307#453454Verze : 0
MOD