Main Menu
User Menu

8. stíhací křídlo [1942-1943]

8th Fighter Wing

     
Název:
Name:
8. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
8th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
8. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
06.04.1943
Nástupce:
Successor:
57. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.07.1942-22.12.1942 9. velitelství stíhacího letectva
26.07.1942-28.10.1942 dočasně podřízeno : 3. velitelství stíhacího letectva
22.12.1942-23.08.1943 9. letecká armáda
22.12.1942-06.04.1943 dočasně podřízeno : 9. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
24.07.1942-29.10.1942 Tampa, Drew Army Airfield
29.11.1942-03.12.1942 Bombay, ? /
03.12.1942-22.12.1942 Declali
22.12.1942-23.12.1942 Port Tewfik
23.12.1942-12.02.1943 Cairo, Landing Ground 91 /
12.02.1943-06.04.1943 Kibrit, Landing Ground 213 /
Velitel:
Commander:
24.07.1942-DD.03.1943 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-kridlo-1942-1943-t139245#453392Verze : 0
MOD