Main Menu
User Menu

7. stíhací křídlo [1942-1943]

7th Fighter Wing

     
Název:
Name:
7. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
7th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
7. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
23.02.1943
Nástupce:
Successor:
47. bombardovací křídlo (střední)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.05.1942-07.06.1942 1. letecká armáda
07.06.1942-27.09.1942 8. letecká armáda
07.06.1942-27.09.1942 dočasně podřízeno : 1. letecká armáda
27.09.1942-07.01.1943 12. velitelství letecké podpory
27.09.1942-17.10.1942 dočasně podřízeno : 1. letecká armáda
17.10.1942-08.11.1942 ?
31.12.1942-06.01.1943 dočasně podřízeno : Marocké smíšené křídlo
07.01.1943-18.02.1943 12. velitelství bombardovacího letectva
18.02.1943-23.02.1943 Severozápadoafrické velitelství strategického letectva
Dislokace:
Deployed:
07.06.1942-17.10.1942 Harrisburg Municipal Airport
17.10.1942-24.10.1942 Hampton, Langley Field
11.11.1942-11.01.1943 Casablanca, Casablanca Airfield /
11.01.1943-23.02.1943 Chelghoum Laid, Chateau-dun-du-Rhumel Airfield /

Velitel:
Commander:
07.06.1942-14.09.1942 Berglund, Eugene M. (Major)
14.09.1942-14.01.1943 Crosthwaite, John C. (Colonel)
14.01.1943-23.02.1943 Ridenour, Carlyle H. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1943-DD.02.1943 14. stíhací skupina
18.02.1943-23.02.1943 320. bombardovací skupina (střední)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/7-stihaci-kridlo-1942-1943-t139224#453371Verze : 1
MOD