Main Menu
User Menu

42. letecká divize [1963-1969]

42nd Air Division

     
Název:
Name:
42. letecká divize
Originální název:
Original Name:
42nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1963
Předchůdce:
Predecessor:
42. strategická letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
02.07.1969
Nástupce:
Successor:
42. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1963-02.07.1969 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1963-02.07.1969 Blytheville, Blytheville AFB
Velitel:
Commander:
01.07.1963-01.07.1964 Martensen, William B. (Brigadier General)
01.07.1964-14.07.1965 Martin, Sherman F. (Colonel)
14.07.1965-18.07.1965 Livingston, John W. (Colonel)
18.07.1965-18.08.1966 Ohlke, Harold W. (Brigadier General)
18.08.1966-01.07.1967 Hicks, Roger L. Jr (Brigadier General)
01.07.1967-02.07.1969 Holland, Ralph T. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1963-02.07.1969 97. bombardovací křídlo, těžké
01.07.1965-02.07.1969 2. bombardovací křídlo
01.07.1965-02.07.1969 2. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-letecka-divize-1963-1969-t139209#453356Verze : 0
MOD