Main Menu
User Menu

40. bombardovací křídlo, těžké [1945-1946]

40th Bombardment Wing, Heavy 

     
Název:
Name:
40. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
40th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
40. bojové bombardovací křídlo (těžké)
Datum zániku:
Disbanded:
25.12.1946
Nástupce:
Successor:
40. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.06.1945-31.10.1945 1. letecká divize
31.10.1945-20.12.1946 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
20.12.1946-25.12.1946 ?
Dislokace:
Deployed:
09.06.1945-26.06.1945 Thurleigh, US Army Air Force Station 111
26.06.1945-15.11.1945 Istres, Base Aérienne 125 Istres
15.11.1945-25.12.1946 Erlangen

Velitel:
Commander:
09.06.1945-01.03.1946 Mustoe, Anthony Q. (Colonel)
01.03.1946-01.06.1946 Kiel, Emil C. (Brigadier General)
01.06.1946-01.07.1946 Wittkop, Hilbert M. (Colonel)
01.07.1946-25.12.1946 Kiel, Emil C. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1945-28.02.1946 2. bombardovací skupina, těžká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/40-bombardovaci-kridlo-tezke-1945-1946-t139196#453343Verze : 3
MOD