Main Menu
User Menu

29. letecká divize (obranná) [1952-1960]

29th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
29. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
29th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1952
Předchůdce:
Predecessor:
29. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1960
Nástupce:
Successor:
29. letecká divize (SAGE)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1952-16.02.1953 ?
16.02.1953-01.01.1960 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1952-01.10.1955 Great Falls, Great Falls AFB
01.10.1955-01.01.1960 Great Falls, Malmstrom AFB
Velitel:
Commander:
01.02.1952-31.08.1952 Greiner, Paul E. (Colonel)
31.08.1952-31.08.1953 Backus, Edward N. (Colonel)
31.08.1953-31.07.1956 Guthrie, James O. (Brigadier General)
31.07.1956-30.11.1959 Neely, Harold L. (Brigadier General)
30.11.1959-01.01.1960 Lessig, Cecil P. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.02.1957-01.08.1960 32. stíhací bombardovací křídlo
08.02.1957-01.08.1960 32. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.01.1959-01.07.1959 478. denní stíhací křídlo
01.01.1959-01.07.1959 478. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/29-letecka-divize-obranna-1952-1960-t139159#453306Verze : 0
MOD