Main Menu
User Menu

21. bombardovací křídlo [1942-1945]

21st Bombardment Wing

     
Název:
Name:
21. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
21st Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.09.1945
Nástupce:
Successor:
I. provozní velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.12.1942-27.09.1945 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
22.12.1942-31.05.1943 Salina, Smoky Hill Army Airfield
31.05.1943-27.09.1945 Topeka, Topeka Army Air Field
Velitel:
Commander:
22.12.1942-DD.02.1944 Hegenberger, Albert F. (Brigadier General)
DD.02.1944-26.12.1944 Harms, Henry W. (Colonel)
26.12.1944-21.01.1945 Cousland, Cornelius W. (Colonel)
21.01.1945-29.05.1945 Dawson, Wallace S. (Colonel)
29.05.1945-19.07.1945 Koon, Ralph E. (Colonel)
19.07.1945-27.09.1945 Fitzmaurice, James M. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.07.1944-31.08.1945 333. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-bombardovaci-kridlo-1942-1945-t139124#453271Verze : 0
MOD