Main Menu
User Menu

19. křídlo [1937-1940]

19th Wing

     
Název:
Name:
19. křídlo
Originální název:
Original Name:
19th Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.07.1937
Předchůdce:
Predecessor:
19. smíšené křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
19.10.1940
Nástupce:
Successor:
19. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.07.1937-19.10.1940 Panamský průplavový department
Dislokace:
Deployed:
14.07.1937-19.10.1940 Albrook, Albrook Field /

Velitel:
Commander:
14.07.1937-DD.09.1938 Brett, George H. (Brigadier General)
DD.09.1938-19.10.1940 Dargue, Herbert A. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.07.1937-06.12.1939 16. stíhací skupina
01.09.1937-06.12.1939 6. bombardovací skupina
06.12.1939-19.10.1940 16. stíhací skupina (přepadová)
06.12.1939-19.10.1940 6. bombardovací skupina (střední)
01.02.1940-19.11.1940 37. stíhací skupina (přepadová)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/19-kridlo-1937-1940-t139110#453257Verze : 0
MOD