Main Menu
User Menu

17. bombardovací operačně výcvikové křídlo [1943-1943]

17th Bombardment Operational Training Wing

     
Název:
Name:
17. bombardovací operačně výcvikové křídlo
Originální název:
Original Name:
17th Bombardment Operational Training Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
17. bombardovací výcvikové křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1943
Nástupce:
Successor:
17. bombardovací operačně výcvikové křídlo, velmi těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1943-15.05.1943 2. letecká armáda
15.05.1943-06.10.1943 2. velitelství bombardovacího letectva
06.10.1943-15.11.1943 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.04.1943-24.06.1943 Rapid City, Rapid City Army Air Base
24.06.1943-15.11.1943 Walla Walla, Walla Walla Army Air Base

Velitel:
Commander:
15.04.1943-14.09.1943 Peck, Walter R. (Brigadier General)
14.09.1943-06.11.1943 Reed, Allen W. (Colonel)
06.11.1943-15.11.1943 Cofer, Floyd S. Jr (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/17-bombardovaci-operacne-vycvikove-kridlo-1943-1943-t139096#453243Verze : 1
MOD